برگزیده ها
 
 
فهرست اخبار
 
 
لینک های مفید

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

پس از گذراندن پنج سال دوره عمومی دندانپزشکی و ارائه پایان نامه , فارغ التحصیل شده و با مدرک دکترای دندانپزشکی کلیه خدمات عمومی دندانپزشکی را ارائه می‌نماید. از جمله انواع ترمیم ها دندانی  ,  روت کانال تراپی ,ارتودنسی های ثابت و متحرک, درمان بیماریهای دهان و دندانها  ساخت انواع پروتزهای دندانی , جراحیهای دهان و دندانها , تشخیص و درمان بیماریها.

 

دانشگاه اصلی مربوط به رشته‌های پزشکی دانشگاه علوم سلامت راجیو گاندی می‌باشد که واقع  در ایالت کارناتاکا شهر بنگلور می باشد و بسیاری از کالج‌های علوم پزشکی  ,واقع در این ایالت تحت نظر آن می‌باشند. این رشته‌ با وجود پرهزینه بودن ، پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی علاقمند می باشد.

 

دانشگاه راجيو گاندي

اين دانشگاه متولي کليه رشته هاي پزشکي و پيراپزشکي بوده و داراي دانشکده هاي وابسته زيادي است. کليه دانشکده هاي وابسته به آن از لحاظ ايران ارزشيابي  شده است.

هر سال دانشجویان ایرانی زیادی برای دریافت پذیرش در مقاطع علوم پزشکی  (هندوستان) اقدام می کنند و ازآنجایی که دانشگاههای زیر نظر دانشگاه علوم سلامت راجیو گاندی از کیفیت بهتری برخودار است و به همین دلیل بیشتر افراد  برای شهر بنگلور اقدام می کنند. و همچنین شما می توانید از تجربیات دانشجویان ایرانی سالهای گذشته در پیشرفت درسهای خودتون استفاده کنید.

دانشگاه راجیو گاندی دانشگاه معتبری در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی می باشد. این دانشگاه در شهر بنگلور واقع شده است. تمرکز این دانشگاه بر روی رشته های پزشکی و پیراپزشکی باعث شده است کیفیت این رشته ها بسیار بالا بوده و عملاً این دانشگاه در رده بهترین دانشگاه های فعال در رشته های علوم پزشکی هندوستان قرار دارد.

 

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی این دانشگاه مراجعه نمایند:

http://www.rguhs.ac.in

 

برای دریافت کلیه اطلاعات بیشتر مربوط به دانشگاه راجیو گاندی و تعداد واحد ها و درسها و طول مدت دوره و واجد الشرایط بودن و غیره اینجا کلیک کنید.برای مشاهده فایل PDF  باید نرم افزار Adobe Acrobat  بر روی کامپیوتر شما نصب باشد .

 

رتبه علمی دانشگاهی هندوستان

از لحاظ سطح علمی به علت پشتکار ، ممارست و پژوهشهای دانشجویان و پژوهشگران هندی به پایگاه بسیار مهمی در زمینه های مختلفی از جمله رتبه یک IT و انفورماتیک ، رتبه دو صادرات نرم افزارهای کامپیوتری بعد از آمریکا ، رتبه دو داروسازی و رتبه سه پزشکی و دو MBA در جهان می باشد. امروزه این کشور در زمینه های ماهواره ای ، کشاورزی ، نظامی و هسته ای دارای رتبه های بسیار بالایی در جهان می باشد.رشته هایی از قبیل بیوتکنولوژی با گرایشهای خاص خود به همراه جانور شناسی و علومی از قبیل فیزیک و شیمی رتبه ممتاز جهانی دارد.

 

 اعتبار مدرک تحصیلی:

مدرک مقاطع علوم پزشکی در دانشگاه راجیو گاندی هند از اعتبار خوبی در سطح جهان برخوردار می باشد و ایران دانشگاه راجیو گاندی را درجه ممتاز ارزشیابی می کند و سایر دانشکده ها را با درجه خوب مورد تایید قرار می دهد.

 

تایید مدارک :

کلیه مدارک صادره از اکثر دانشگاههای بنگلور,میسور و کالج های وابسته در تمام مقاطع پزشکی دارای اعتبار و ارزش بین المللی می باشد. همچنین به تمام دانشجویان توصیه می شود برای تسریع مراحل اداری تایید مدارک از سال اول در کنسولگری جمهوری اسلامی در حیدرآباد پرونده دانشجویی تشکیل دهند این کنسولگری حمایت های قابل توجهی از دانشجویان به عمل می آورد.

  

شهریه رشته دندانپزشکی:

شهریه این رشته نیز متغیر و از یک دانشکده به دانشکده ای دیگر تفاوت چشمگیری دارد. به طوری که از مبلغ 35000 تا 55000 دلار بسته به نوع دانشکده گزارش گردیده است. لازم به ذکر است که تعدادی دانشکده دندانپزشکی در خارج از شهر وجود دارد که از هزینه کمتر و در صورت تمایل داوطلب می تواند در چنین مکان هایی نیز تحصیل نماید که ما این دانشکدهها را پیشنهاد نمی کنیم.

 

نحوه پرداخت شهریه :

- بصورت قسطی در مدت 5 سال

- در صورت اقدام به دریافت پذیرش از طریق موسسه ما می توانید این مبلغ پیش پرداخت را هم به حداقل برسانید و مبلغ شهریه کالج را در اقساط بیشتری پرداخت نمائید.

- شهريه هاي دانشگاهها بر حسب رشته هاي مختلف  و دانشگاههای مختلف ‏بسيار متفاوت مي باشند يعني رشته هاي مشابه در ‏دانشگاههاي متفاوت هزينه هاي متفاوتی دارند.‏

 

شرایط عمومی :

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی تجربی

ﺁﺷﻨﺎ ﻳﻲ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺩﺭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻱ ﺳﻪ ﮔﺎﻧﻪ (ﻣﻜﺎﻟﻤﻪ، ﻧﮕﺎﺭﺵ ﻭ ﺩﺭ ﻙ ﻣﻄﻠﺐ )

متقاضیان محترم توجه داشته باشند که بدون آشنایی با زبان انگلیسی نیز می توان پذیرش گرفت ولی می بایست قبل از شروع ترم تحصیلی دوره زبان را بگذرانید .

 

طول مدت دوره :

مدت تحصیل در این دوره با احتساب دوره کارآموزی 5.5 سال می باشد.

 

دانشگاه :

دانشکده های زیر شاخه دانشگاه راجیو گندی در شهر بنگلور (مورد تائید وزارت بهداشت و درمان(

 لینک سایت وزارت بهداشت در مورد چگونگی ارزشیابی مدارک دانشگاههای پزشکی معتبر مشروط :

http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=11041

 

واجد شرايط شدن (   :( Eligibility

ممکن است برخی افراد یا منابع به داوطلب اعلام نمایند که وجود تکماده درسی مانع از این می گردد که دانشجو بتواند در رشته مورد درخواست ادامه تحصیل دهد، این مطلب درست نبوده و در نظام آموزشی هند نیز مسئله تکماده وجود داشته و مانعی برای ادامه تحصیل داوطلب نمی گردد. فقط در خصوص داوطلبینی مانند داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی، معدل این گونه افراد باید در دروس تخصصی برای 4 ساله نباید از 50 درصد کمتر باشد. به عبارت دیگر چنانچه داوطلبی در یکی از سال ها از تکماده استفاده کرده باشد ولی میانگین کل وی در درس مورد نظر به 50 درصد ( 10 از 20 ) برسد، مشکلی برای ادامه تحصیل نخواهد داشت و قادر به ادامه تحصیل می باشد.

توجه : فرم مربوط به واجد شرایط بودن یا Eligibility را می توانید از اینجا دریافت کنید.

(لینک مستقیم سایت راجیو گاندی)

 

قابل توجه افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی عمومی را دارند.

- در صورت دارا بودن پیش دانشگاهی ریاضی شما قادر نخواهید بود در این رشته ها ادامه تحصیل دهید و دانشگاه راجیو گاندی شما را پذیرش(Eligibel) نخواهد کرد .

- از پرداخت هرگونه هزینه به افرادی که خود را واسط و دلال معرفی مینمایند خودداری کنید .

 

نکته: افرادی که دیپلم ریاضی  دارند(سال یازدهم) و در مقطع پیش دانشگاهی(سال دوازدهم) به علوم تجربی تغییر رشته داده باشند برای پذیرش در رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی  مشکلی وجود ندارد.

 

 توجه: لازم به توضیح است پذیرش در رشته های پزشکی به دلیل متقاضی زیاد محدود می باشد و به سرعت تکمیل می شود و متقاضیان بایستی به اندازه کافی فرصت برای اخذ پذیرش و دریافت ویزا در نظر داشته باشند  و در خلال آماده شدن پذیرش، در مورد ویزای خود تحقیقات لازم را بعمل آورند. هرچند  صد در صد متقاضيان تا بحال موفق به دريافت ويزاي هند  شده اند.

 

 دوره های تخصصی پزشکی:

وزارت بهداشت و درمان تعداد محدودتری از دانشگاههای این کشور را در مقایسه با وزارت علوم مورد تائید قرارداده است. بیشترین توصیه برای تحصیل در رشته های تخصصی شهرهای ، بنگلور و میسور است.

به دليل حجم زياد داوطلب تخصص پزشکی چه از هند و چه از ساير نقاط دنيا معمولا اخذ پذيرش اين رشته ها با پرداخت مبلغ زيادی پول در ابتدا همراه است. معمولا دانشگاه برای ورودیه هم مبلغی را از دانشجو اخذ می کند البته امتحان ورودی هم وجود دارد که اگر کسی امتحانات ورودی را با موفقيت به پايان برساند اين مبلغ کمتر خواهد بود ولی به دليل حجم زياد شرکت کنندگان و درصد کم پذيرش دولتی تقريبا همه خارجی ها از طريق آزاد اقدام به اخذ پذيرش می کنند.

 

 به دليل اينکه اکثر کالجها و دانشگاههای پزشکی ساليانه و يا حتي چند ماه يكبار مقررات پذيرش را کمی تغيير می دهند لذا برای هماهنگی بهتر و بيشتر بهتر اين است که وقتی دانشجو تصميم قطعی گرفت اطلاعات مورد نظر را به روز دريافت نمايد.

 

شهریه تخصصی پزشکی در دانشکده های خصوصی بالا بوده و از 120.000 تا 140.000 دلار بسته به نوع رشته متغیر می باشد. طول این دوره بین 2 تا 3 سال می باشد لازم به ذکر است در خصوص این گونه رشته ها داوطلبان باید بدانند که پس از اتمام دوره تحصیل در هند ملزم به طی دوره تکمیلی در ایران خواهند بود .

 

مراحل آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقاطع علوم پزشکی

- کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه اعتبار

- ترجمه ریز نمرات دیپلم (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری)

- ترجمه گواهی دیپلم (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری)

- ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری)

- ترجمه گواهی پیش دانشگاهی (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری)

- یک قطعه عکس ۴*۳

- کپی فارسی گواهی دیپلم و ریز نمرات

- کپی فارسی گواهی پیش دانشگاهی و ریز نمرات

- فیش مبلغ مورد نیاز برای دریافت Eligibility  از دانشگاه راجیو گاندی

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی عبارتند از:

ویزای عمده همه دانشجویان ویزای دانشجوئی " Student  visa " می باشد که با ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه در سفارت هند در تهران دریافت می گردد. این ویزا در قبال ارائه پذیرش از یکی از مراکز تحصیلی معتبر بنگلور قابل دریافت است.

- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

- اصل و کپی پذیرش از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر هندوستان

- اصل ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با تایید سفارت هندوستان

- ترجمه تعهد نامه مالی محضری از یکی از بستگان درجه یک

- ﺗﺮﺟﻤﺔ ﺭﺳﻤﻲ ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﮕﻠﻴﺴﻲ

- فرم های پر شده مخصوص ویزای دانشجویی

- شش قطعه عکس

- مبلغ 94000 تومان وجه نقد

ارائه گواهی صورت حساب بانکی (حساب بانکی) در هند برای متقاضیانی که برای بار دوم به بعد اخذ ویزای دانشجویی می نماید.افرادی که برای بار اول جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام می نمایند نیازی به ارائه این گواهی ندارند اما می بایست تعهدی مبنی بر افتتاح حساب بانکی در هندوستان به سفارت بسپارند.(ضمانتنامه مالی)